1. Prednáška: Ako používať platobné karty bezpečne?

V projekte o digitálnej gramotnosti začíname sériu prednášok spojených s praktickým využívaním digitálnych technológií v praxi. Prvá prednáška je venovaná témam:  platobných kariet, bezpečným platením online na internete. Dozviete sa čo je to smart banking (šikovné bankovníctvo). Spolu s odborníkom na tému bankovníctvo Jánom Šoltésom sa naučíte aj to, aké údaje z karty je potrebné chrániť pri platbe kartou cez internet. Prednáška sa uskutoční v sobotu 5.3. 2022 od 9:00 hod. do 10:00 hod., praktická ukážka platby mobilom bude prebiehať od 10:00 do 11:00 hod. Miesto konania: Komunitné centrum, Stará jedáleň, adresa Pekná cesta 4, električka č.3 (zástavka Pekná cesta) Mapa: Vstup: voľný Po prednáške bude pripravený kvíz z otázkami  o novo naučených vedomostiach z prednášky. Najšikovnejší účastník prednášky môže vyhrať hodnotné ceny. Ak by ste chceli prekvapiť lektora a ostatných účastníkov, stačí upiecť Váš obľúbený koláč, nech máme dobré a domáce občerstvenie. Ďakujeme. Kontakt na organizátorov združenia Seniori v pohybe je  na tel. čísle 0944 577 573 alebo na e-mail: info@seniorivpohybe.aweby.online Za podporu projektu ďakujeme Nadácii Pontis.    

Ďaľšie články

Prechádzka v Horskom parku s výkladom – 2. časť

V spolupráci s pani Masarykovou sme pre Vás pripravili pokračovanie prechádzky v Horskom parku.  Tentokrát máme v pláne zavítať do Pruegerky (záhrady) a pôjdeme aj okolo Murmánskej výšiny – pamätníku obetiam Prvej svetovej vojny.

Šesť krokov ako zvíťaziť nad žltým bicyklom

Od septembra v Bratislave funguje nová služba Slovnaft BAjk – požičiavanie žltých bicyklov, za uvádzací poplatok jedno euro. Túto služby vnímame ako veľmi praktickú a využívanú, hlavne mladými ľuďmi. My sme sa pozreli na