2. Prednáška: Tablet alebo kniha? + prechádzka

Pokračujeme v sérii prednášok o vzdelávaní a objavovaní digitálnych technológií v praxi. V mesiaci marec sme si zvolili tému, ktorá má blízko ku knihám. Zistili sme, že nie všetci poznajú čítačku kníh aj z toho dôvodu sme sa rozhodli predstaviť Vám tentokrát nielen tablet ale aj čítačku kníh. Lektor Ján Budaj, ktorý je IT odborník nám vysvetlí rozdiel medzi používaním tabletu a čítačkou kníh. Na prednáške sa dozviete: 1.Prečo by ste sa mali/mohli zaujímať o elektronické knihy? 2.Víťazí elektornika (čítačka kníh) nad papierom alebo je to naopak? 3.Kde nájdeme elektronické kníhkupectvo či antikvariát? Prednáška sa uskutoční v sobotu 12.3. 2022 od 9:00 hod. do 10:30 hod. Predpokladáme od 10:30 do 11:00 bude diskusia k téme a vedomostný kvíz. Vyhrať môžete hodnotné a praktické ceny. Ako bonus pripravujeme tiež prechádzku s názvom“Stratené knihy“ od 11:00 do 12:00 hod. od Starej jedálne ku knižnici na Žarnovickej ul. v Rači. Po ceste nájdeme knihy, ktoré vrátime na správne miesto (do boxu na to určeného). Čakať na Vás bude sladká odmena. Odporúčame si priniesť nordic walking palice a pitný režim (vodu alebo čaj). Miesto konania prednášky : Komunitné centrum, Stará jedáleň, adresa Pekná cesta 4, električka č.3 (zástavka Pekná cesta) Mapa: Vstup: voľný Ak by ste chceli prekvapiť lektora a ostatných účastníkov, stačí upiecť Váš obľúbený koláč, nech máme dobré a domáce občerstvenie. Ďakujeme. Kontakt na organizátorov združenia Seniori v pohybe je  na tel. čísle 0944 577 573 alebo na e-mail: info@seniorivpohybe.aweby.online Za podporu projektu ďakujeme Nadačnému fondu Telekom pri Nadácii Pontis.

Ďaľšie články

Prechádzka v Horskom parku s výkladom – 2. časť

V spolupráci s pani Masarykovou sme pre Vás pripravili pokračovanie prechádzky v Horskom parku.  Tentokrát máme v pláne zavítať do Pruegerky (záhrady) a pôjdeme aj okolo Murmánskej výšiny – pamätníku obetiam Prvej svetovej vojny.

Šesť krokov ako zvíťaziť nad žltým bicyklom

Od septembra v Bratislave funguje nová služba Slovnaft BAjk – požičiavanie žltých bicyklov, za uvádzací poplatok jedno euro. Túto služby vnímame ako veľmi praktickú a využívanú, hlavne mladými ľuďmi. My sme sa pozreli na