4. Prednáška: Ako na sociálne siete?

Aj vy máte niekedy obavy, prípadne nedôveru k sociálnym sieťam? Facebook alebo instagram sú komunikačné nástroje, ktoré nám vedia uľahčiť hľadanie kontaktov z minulosti a dopomáhajú k prehľadu. Rýchlejšie sa viete spojiť s vnúčatami alebo susedmi. Samozrejme je potrebné informácie overovať, preto nazrieme aj do negatívnych skúseností, pretože je potrebné byť opatrný aj v online svete. Vedeli ste, že zanechávate po každom liku na facebooku stopu? Na prednáške nám lektorka Dominika povie: Ako sa zorientovať vo svete sociálnych sietí, na čo je potrebné si dávať pozor? Ako si viete nastaviť súkromie? Samozrejme Vám rada odpovie na otázky z tejto oblasti. Prednáška sa uskutoční v sobotu 02.04. 2022 od 9:00 hod. do 10:30 hod. Predpokladáme od 10:30 do 11:00 bude diskusia k téme a vedomostný kvíz. Vyhrať môžete hodnotné a praktické ceny. Miesto konania: Komunitné centrum, Stará jedáleň, adresa Pekná cesta 4, električka č.3 (zástavka Pekná cesta) Minule dámy napiekli chutné pečivo, za čo veľmi pekne ďakujeme. Snažíme sa o vytvorenie tradície, pečenia dobrôt pre ostatných účastníkov prednášky a lektora. Nielenže po prednáške získate nové vedomosti z digitálnej gramotnosti ale aj nové recepty. Neveríte? Príďte medzi nás :). Vstup: voľný Kontakt na organizátorov združenia Seniori v pohybe je  na tel. čísle 0944 577 573 alebo na e-mail: info@seniorivpohybe.aweby.online Za podporu projektu ďakujeme Nadačnému fondu Telekom pri Nadácii Pontis.

Ďaľšie články

Prechádzka v Horskom parku s výkladom – 2. časť

V spolupráci s pani Masarykovou sme pre Vás pripravili pokračovanie prechádzky v Horskom parku.  Tentokrát máme v pláne zavítať do Pruegerky (záhrady) a pôjdeme aj okolo Murmánskej výšiny – pamätníku obetiam Prvej svetovej vojny.

Šesť krokov ako zvíťaziť nad žltým bicyklom

Od septembra v Bratislave funguje nová služba Slovnaft BAjk – požičiavanie žltých bicyklov, za uvádzací poplatok jedno euro. Túto služby vnímame ako veľmi praktickú a využívanú, hlavne mladými ľuďmi. My sme sa pozreli na