6. Prednáška: Ako na online hovory (Skype, Zoom…) + sťahovanie fotografií do počítača.

Chceli by ste sa naučiť používať aplikácie, ktoré slúžia na online hovory Skype alebo Zoom, prípadne ako si aplikácie nainštalovať? Lektorka Martina Machová Vás naučí, že používanie video hovorov je v praxi celkom jednoduché. Sama pre Vás organizovala literárny klub online cez aplikáciu Skype. Zaradili sme tiež tému sťahovania fotografií z mobilného telefónu do počítača pretože je dobré si niektoré tipy a triky zopakovať. Prednáška sa uskutoční v sobotu 30.04. 2022 od 9:00 hod. do 10:30 hod. Predpokladáme od 10:30 do 11:00 bude diskusia k téme a vedomostný kvíz. Vyhrať môžete hodnotné a praktické ceny. Po prednáške sa pôjdeme prejsť k vodnej nádrž Vajspeter v Rači. Predpokladáme od 11:00 hod. do 13:00 hod. Jedná sa o nenáročnú prechádzku s mierny prevýšením, odporúčame si priniesť nordic walking palice a vodu na dodržanie pitného režimu. Miesto konania: Komunitné centrum, Stará jedáleň, adresa Pekná cesta 4, električka č.3 (zástavka Pekná cesta) Snažíme sa o vytvorenie tradície, pečenia dobrôt pre ostatných účastníkov prednášky a lektora. Nielenže po prednáške získate nové vedomosti z digitálnej gramotnosti ale aj nové recepty. Neveríte? Príďte medzi nás :). Vstup: voľný Kontakt na organizátorov združenia Seniori v pohybe je  na tel. čísle 0944 577 573 alebo na e-mail: info@seniorivpohybe.aweby.online Za podporu projektu ďakujeme Nadačnému fondu Telekom pri Nadácii Pontis.

Ďaľšie články

Prechádzka v Horskom parku s výkladom – 2. časť

V spolupráci s pani Masarykovou sme pre Vás pripravili pokračovanie prechádzky v Horskom parku.  Tentokrát máme v pláne zavítať do Pruegerky (záhrady) a pôjdeme aj okolo Murmánskej výšiny – pamätníku obetiam Prvej svetovej vojny.

Šesť krokov ako zvíťaziť nad žltým bicyklom

Od septembra v Bratislave funguje nová služba Slovnaft BAjk – požičiavanie žltých bicyklov, za uvádzací poplatok jedno euro. Túto služby vnímame ako veľmi praktickú a využívanú, hlavne mladými ľuďmi. My sme sa pozreli na