Aký ekologický darček kúpiť svojim deťom, známym alebo vnúčatám pod stromček?

Život bez odpadu je v dnešnej dobe cieľom veľa mladých ľudí. Snažia sa nakupovať lokálne a podporiť menších podnikateľov na Slovensku, prípadne kupovať výrobky z udržateľných materiálov s čo najmenším množstvom odpadu. Ak máte niekoho v rodine, kto sa snaží byť eko, prinášame vám tipy na ekologickejšie darčeky.  Tuhé mydlo Na Slovensku je už veľa výrobcov tuhých mydiel. Obsahujú prírodné zložky, vydržia dlho a sú navyše zabalené v papierovom obale, čím sa odpad z nich dá ľahko zrecyklovať. Sú to napríklad značky Two (Mydlo Ty Kokos), Almara Soap, Soaphoria či Musk. Niektoré nájdete nielen v špecializovaných obchodoch s eko produktami, ale už aj v DM drogérii.  “Pazúch” Prírodný deodorant v papierovom obale od značky Ponio si môžete vybrať s rôznymi osviežujúcimi vôňami – mäta, levanduľa, čajovník, pomaranč či citrónová tráva. Je malý a ľahko skladovateľný a vydrží takmer večnosť! Ponio vyrába tiež “šampúchy” (tuhé šampóny).  Eko fľaša Pre zníženie tvorby odpadu si veľa ľudí vyberá fľašu z odolného plastu, kovu alebo skla, ktorú nosia so sebou. Mnohé z nich sú vhodné na studené aj horúce nápoje. Značka Equa ponúka fľaše z rôznych materiálov pre dospelých a deti. Z ich dizajnov si určite vyberiete taký, ktorý vás očarí!Cena sa pohybuje od 9 do 22 Eur.  Včelobal Textilný obal potiahnutý včelým voskom od značky Včelobal je oveľa odolnejší, než papierové či igelitové vrecko. V ponuke sú rôzne veľkosti a tvary (napríklad na desiatu alebo na chlieb) a takisto farebné a veselé vzory, ktoré zaujmu každého. Podobný obal nájdete aj v predajni DM od značky Tierra Verde.  Telový krém od značky Mylo – Trojruža Naša dobrovoľníčka Martina si nevie vynachváliť krém z bambuckého masla s ružou a pomarančom s názvom Trojruža. Keď ho raz ovoniate, nemáte dosť! Má hustú maslovú konzistenciu a je v bio kvalite, preto je vhodný aj pre citlivejšiu pokožku. Dá sa použiť na ruky, telo aj tvár. Môžete ho kúpiť v eko obchodoch alebo v drogérii DM.  Obchody s ekologickými výrobkami v Bratislave nájdete TU: Bezobalovo, Blumentálska 25 NOK (Nemám odpadkový kôš), OC Retro, Nevädzová 6 Libra, OC Račan, Kubačova 19, Rača U Dobrožrúta, Radlinského 27 Veríme, že vás tieto tipy inšpirujú. Eko výrobky sú často drahšie než ostatné, ale verte nám, že ochrancovia prírody vo vašej rodine sa viac potešia jednému darčeku, ktorým šetria prírodu. Navyše, veľa z nich bude vašich blízkych sprevádzať veľmi dlho.  So žiadnou firmou nebola vytvorená spolupráca. Za článok ďakujeme dobrovoľníčke Martine.  

Ďaľšie články

Prechádzka v Horskom parku s výkladom – 2. časť

V spolupráci s pani Masarykovou sme pre Vás pripravili pokračovanie prechádzky v Horskom parku.  Tentokrát máme v pláne zavítať do Pruegerky (záhrady) a pôjdeme aj okolo Murmánskej výšiny – pamätníku obetiam Prvej svetovej vojny.

Šesť krokov ako zvíťaziť nad žltým bicyklom

Od septembra v Bratislave funguje nová služba Slovnaft BAjk – požičiavanie žltých bicyklov, za uvádzací poplatok jedno euro. Túto služby vnímame ako veľmi praktickú a využívanú, hlavne mladými ľuďmi. My sme sa pozreli na