Európske hry pre seniorov /22.09/

Oslávte s nami Deň mobility!

V krásnom prostredí záhrady denného stacionára pripravujeme športové hry Európskeho formátu. Spolu s dobrovoľníkmi budete mať možnosť vyskúšať hru boccia, ktorá je podobná hre petanque. Spoznajte s nami aj menej známu hru kroket, ktorá je podobná golfu.  Chceli by ste spoznať nordic walking? Aj tento šport si ukážeme a požičiame Vám nordic walking palice na vyskúšanie ideálneho športu pre seniorov.

Jednoduché hry sú určené pre každého, pravidlá hier budú k dispozícii na mieste.

Pripravili sme pre Vás aj literárny kútik so spisovateľkou pani Danou Hlavatou v čase od 10:00 hod. do 11:00 hod, v ktorom bude priestor na diskusiu. Čakať na Vás budú edukačné hry a mnoho ďalšieho.

Miesto podujatia: Záhrada denného stacionára, adresa Plickova 18, električková zastávka Hybešova (električka č.3), denný stacionár je 400 m od zastávky, 6 minút chôdze.

Začiatok registrácie tímov a prípadne jednotlivcov začína od 09:00 hod. a bude trvať do 09:30 hod.

Hranie hier začína od 09:30 hod, podujatie bude trvať približne do 12:00 hod.

Tento projekt sa uskutoční vďaka podpore z Nadácie EPH.

 

Podujatie organizuje občianske združenie Seniori v pohybe v spolupráci s Mestskou časťou Bratislava – Rača. Tešíme sa aj na dobrovoľníkov, ktorí využili príležitosť a zapojili sa do Týždňa dobrovoľníctva cez organizáciu Bratislavské dobrovoľnícke centrum. Ďakujeme.