Grilovačka vo Vrakunskom lesoparku

Ako sme so seniormi strávili máj, lásky čas? Ako inak, v prírode. Rozhodli sme sa pre vytvorenie komunitného podujatia – grilovačky. Naša kamarátka Magda sa rozhodla, že skúsime jedinečný projekt. Spojíme ľudí, ktorí majú histamínovú intoleranciu so seniormi z občianskeho združenia Seniori v pohybe. Naplánovali sme spolu s ňou grilovačku v máji, ktorá sa uskutočnila vo Vrakunskom lesoparku. Prečo práve Vrakunský lesopark? Mali sme tú česť, pozrieť sa spolu so seniormi vo februári na Vrakunskú rozhľadňu, ktorá je umiestnená vo Vrakunskom lesoparku. Podarilo sa nám na túto akciu zmobilizovať veľa seniorov, ktorým sa tento výlet páčil. Takže naše rozhodnutie ísť opäť do Vrakune bolo jednoznačné. Čo skrýva lesopark? Vrakunský lesopark v sebe skrýva skrytý potenciál. Krásnu prírodu, pekne upravené okolie, lavičky, posedenie, altánok čo bolo veľmi dôležité pre organizovanie akcie grilovačky. Našťastie aj počasie bolo krásne a prežili sme pekný slnečný deň. Spolu sme si našli útulné miesto, krásny a magický altánok, kde sme si všetci posadali a tiež sa pekne porozprávali. Na vôkol sme sledovali rodiny s deťmi, páriky zaľúbencov a tiež seniorov na prechádzke. Seniorke Aničke sa podarilo urobiť oheň, spolupracovali sme. Hlavnou motiváciou na prípravu ohňa bol hlad. Čo nám ale najviac pomohlo, aby sme počkali, kým sa oheň pripraví na grilovanie, boli tímové hry s nordic walking palicami. To všetkých rozptýlilo a rozveselilo, predsa len skoro každý rád súťaží a najmä vyhráva. Rozdelenie seniorov do dvoch tímov sa ukázalo ako dobrý nápad. Aj keď víťazmi sa stali všetci, pretože ukázali odvahu, tímového ducha, čo bolo hlavným cieľom nordic walking hier. Aktérka Magda, ktorá bola dôležito súčasťou grilovačky, strážila grill a nielen to. Dokonca všetkým ukázala, ako sa robí zdravý šalát. Prezradila nám tajnú ingredienciu – korenie kurkumu. Takže nielenže sme po grilovačke boli dobre najedení, trocha rozveselení hrami ale dokonca aj vzdelaní, ako dobre pripraviť zdravý šalát. Pozvánka na ďalšiu opekačku Toto milé podujatie sme sa preto rozhodli zopakovať aj v júni, presne 29.6. Troška sme ho ale pozmenili, samozrejme k lepšiemu. Budeme si opekať, nie grilovať. Program bude pestrý, nordic walking palice by si mal priniesť každý, kto by sa chcel ku nám pridať. Tentokrát sa budeme viac venovať nordic walkingu a tiež väčšiemu výkladu o zdravej výžive. Ak ešte rozmýšľate, či sa pripojiť, stačí ak si detaily akcie pozrite na https://seniorivpohybe.sk/zdrava-opekacka/.

Ďaľšie články

Prechádzka v Horskom parku s výkladom – 2. časť

V spolupráci s pani Masarykovou sme pre Vás pripravili pokračovanie prechádzky v Horskom parku.  Tentokrát máme v pláne zavítať do Pruegerky (záhrady) a pôjdeme aj okolo Murmánskej výšiny – pamätníku obetiam Prvej svetovej vojny.

Šesť krokov ako zvíťaziť nad žltým bicyklom

Od septembra v Bratislave funguje nová služba Slovnaft BAjk – požičiavanie žltých bicyklov, za uvádzací poplatok jedno euro. Túto služby vnímame ako veľmi praktickú a využívanú, hlavne mladými ľuďmi. My sme sa pozreli na