Kroková výzva na rozhľadňu na Devínsku Kobylu (12.11.2021)

V novembri sme späť s krokovýmki výzvami, čakajú nás ešte dve. Tento piatok 12.11. pôjdeme na rozhľadňu na Devínsku Kobylu. Upozorňujeme, že tentokrát pôjde o náročnú trasu, stúpanie do kopca.  Počasie hlásia na krásne slnečné, jesenné. (9 stupňov Celzia) DÁVAME DO POZORNOSTI ZMENU ČASU, ZAČÍNAME UŽ O 14:00 HOD. Jeden z Vás bude môcť opäť vyhrať grafiku rozhľadni Devínskej Kobyly. Okrem vylepšovanie techniky nordic walking bude našim cieľom prejsť minimálne 10 000 krokov. Na zaznamenanie a výpočet krokov Vám poslúžia fitness hodinky. K dispozícii budú tiež nordic walking palice – v obmedzenom počte. Aplikácia na stiahnutie pre využitie fitnes hodiniek https://bit.ly/3isGrQ0 alebo bez fitnes hodiniek funguje aplikácia https://bit.ly/3it8bnB Rozhľadňa je umiestnená na hranici troch mestských častí – Devín, Dúbravka a Devínska Nová Ves. Okrem panoramatických výhľadov na Bratislavu, z veže dovidíme aj k našim susedom – do Rakúska, Maďarska a Česka. Za peknými výhľadmi si vystúpame až 112 schodov do výšky 21 metrov. Trasa: Novembrová kroková výzva je na rozhľadňu na Devinskú Kobylu  Doprava: električková zástavka Alexyho, električka č. 4, link miesta: https://bit.ly/3H3sK4x Stretnutie pred Kostom Ducha Svätého v Dúbravke, link: https://bit.ly/302w3Iu Kedy: v piatok 12.11. Čas: POZOR ZMENA ČASU od 14:00 hod do 17:00 hod (cesta na rozhľadňu bude trvať 1 hodinu rýchlym tempom, pomalším tempom cca. 1 hodinu a 30 minút) Odporúčania: OTP režim, prosíme účastníkov, aby mali športovú obuv a tiež ruksak alebo ladvinku (kabelka je nevhodná pre šport nordic walking). Dôležité je tiež dbať na pitný režim (voda alebo teplý čaj). Dodržiavame tiež aktuálne nariadenia: podľa RÚVZ Bratislava Vstup: voľný V prípade, že máte záujem si zapožičať nordic walking palice a krokomer – fitness hodinky prosím zaregistrujte sa nižšie cez formulár. [contact-form-7 id=“1084″ title=“Novembrová kroková výzva na rozhľadňu Devínska Kobyla – registrácia účasti“] V prípade otázok nás kontaktujte na tel.čísle: 0944 577 573 alebo na e-mail: seniorivpohybe@gmail.com Za podporu projektu ďakujeme nadácii SPP.

Ďaľšie články

Prechádzka v Horskom parku s výkladom – 2. časť

V spolupráci s pani Masarykovou sme pre Vás pripravili pokračovanie prechádzky v Horskom parku.  Tentokrát máme v pláne zavítať do Pruegerky (záhrady) a pôjdeme aj okolo Murmánskej výšiny – pamätníku obetiam Prvej svetovej vojny.

Šesť krokov ako zvíťaziť nad žltým bicyklom

Od septembra v Bratislave funguje nová služba Slovnaft BAjk – požičiavanie žltých bicyklov, za uvádzací poplatok jedno euro. Túto služby vnímame ako veľmi praktickú a využívanú, hlavne mladými ľuďmi. My sme sa pozreli na