Modranské potulky do múzea Ľ.Štura a maľovanie akvarelom /24.11./

Milí priatelia, sme späť s originálnym podujatím pre Vás, po prvotnom úspechu v ateliéri v Modre. Plánujeme už druhý akvarelový workshop s maliarkou Janku Krištofík Lepejovú, ktorá sa venuje akvarelu dlhodo a jej akvarelové obrazy sú dokonca aj v Austrálii. V jej ateliéri, ktorý sa nachádza v Modre, kde budeme aj my počas workshopu zažijeme príjemnú atmosféru, ktorá prináša oddych a určitú formu arteterapie. Dávame do pozornosti, že workshop je vhodný aj pre začiatočníkov.

Pre motiváciu si pozrite maľby z prvého workshopu tu: http://bit.ly/3Gtxxi5

Okrem kreatívnej tvorby vždy spoznáme iné miesto v Modre. Tentokrát zavítame do múzea Ľudovíta Štúra a pozrieme sa aj do izby Ľudovíta Štúra. /Nachádza sa tu hlavná expozícia Ľudovít Štúr – od štúdia k činom, ktorá prezentuje prierez životom a dielom Ľ. Štúra zasadený do konkrétnych historických súvislostí. Predstavuje Ľ. Štúra aj z jeho osobnej a ľudskej stránky prostredníctvom svedectiev jeho súčasníkov, i súčasný pohľad vedeckej a odbornej verejnosti. Expozícia obsahuje unikátne osobné predmety nielen Ľ. Štúra, ale aj Jozefa Miloslava Hurbana a Jána Kalinčiaka, spolu s dielami slovenských výtvarných umelcov a písomným dokumentárnym materiálom. informácia z http://bit.ly/3ELp34C/

Program 

10:10 – 11:40 – Návšteva múzea Ľudovíta Štúra

/Štúrova 84/

cca. 11:50 – 12:40 obed U Hoffera (cena 6,20€ denné menu, každý si hradí sám za seba) 

/adresa Dukelská 4, Modra/

13:00 – 16:00 – akvarelový wokrshop na tému MUCHOTRÁVKA – pomôcky na workshop budú k dispozícií (naučíme sa jednoduchú techniku, ktorá je vhodná aj pre začiatočníkov) Budú aj prestávky podľa potreby. Akvarelové dielo si nakoniec môžete odniesť domov. Prosím, na výsledné dielo si prineste so sebou dosky (formát A3), aby bola preprava diel domov bezpečná.

Dobrovoľný príspevok na podujatie je 15€. Potrebná registrácia tu: http://bit.ly/3hNV6HU

Itinerár podujatia je nasledovný:

Autobus  č. 550 štartuje o 09:05 z Autobusovej stanice Mlynské nivy a o 10:06 vystúpime na zastávke Modra Štúrova. Potom spolu prejdeme cca. 200 m a pôjdeme do múzea Ľudovíta Štúra (vstup do múzea je 3€ na osobu, lektorský výklad zaplatí OZ Seniori v pohybe).

(cena lístka na autobus Arriva je 1,25 € pre seniora, v prípade, že ste držiteľmi karty Seniorpas a máte 70+ rokov dopravu máte bezodplatne). Všetky zástavky si môžete pozrieť na www.cp.sk. Je možné pristúpiť do autobusu aj na inej zastávke.

Návrat domov autobusom č. 540 zo zástavky Modra Štefánikova  o 16:27 hod. návrat na autobusovú stanicu v Bratislave o 17:23 hod. Podrobnosti nájdete tu www.cp.sk (cena lístka je 1,25 € pre seniora, v prípade, že ste držiteľmi karty Seniorpas a máte 70+ rokov dopravu máte bezodplatne).

Spestrite si jeseň maľovaním akvarelu a samozrejme pohybom spojeným s objavovaním malebného mesta Modra!

V prípade otázok nás kontaktujte na tel. číslo 0944 577 573 alebo na e-mail: info@seniorivpohybe.sk 

Tešia sa na Vás Evka, Ivka a Janka!

„Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.“