Objavovanie slnečných hodín v Bratislave

Poďte s nami na výlet od slnečných hodín k slnečným hodinám. Cesta nás zavedie povedľa starého Lida k najväčším slnečným hodinám na Slovensku a naše putovanie zakončíme opäť pri Dunaji. Pozrieme sa aké sú plány na Petržalskej časti Bratislavy s Novým Lidom a poobdivujeme majestátny Dunaj na tejto strane. Trasa nie je náročná – rovinatá. Stretávame sa v utorok 16.4. o 12,00 na Primaciálnom námestí (obzrieme ukryté slnečné hodiny a hor sa cez starý most do Petržalky). Trasa do 3 hodín s možnosťou odpojiť sa kdekoľvek na trase – budeme vždy blízko MHD. Prosím prihláste sa na seniorivpohybe@gmail.com alebo telefonicky na 0944 577 573. Ďakujeme Tešiť sa na Vás bude Silvia.

Ďaľšie články

Prechádzka v Horskom parku s výkladom – 2. časť

V spolupráci s pani Masarykovou sme pre Vás pripravili pokračovanie prechádzky v Horskom parku.  Tentokrát máme v pláne zavítať do Pruegerky (záhrady) a pôjdeme aj okolo Murmánskej výšiny – pamätníku obetiam Prvej svetovej vojny.

Šesť krokov ako zvíťaziť nad žltým bicyklom

Od septembra v Bratislave funguje nová služba Slovnaft BAjk – požičiavanie žltých bicyklov, za uvádzací poplatok jedno euro. Túto služby vnímame ako veľmi praktickú a využívanú, hlavne mladými ľuďmi. My sme sa pozreli na