Postrehy z prechádzky nordic walking

Ako inak aj tentokrát som mala nordic walking so seniormi. Bolo to ale predsa len o trochu iné.

Seniorky (pozn. žiaľ senior nebol v skupine) naozaj od prvého momentu, kedy som im podávala nordic walking palice mali úsmevy na tvárach. Určite k tomu prispelo aj pekné slnečné počasie a jazero, ktoré vždy navodí príjemnú atmosféru.

Každopádne bolo vidieť, že seniorky majú elán a chuť vydať sa na cestu športu a vykročili smelo a s nadšením do kroku.

Tu i tam nie vždy boli ruky a nohy skoordinované podľa nordic walking techniky, no išlo o snahu naučiť sa niečo nové, zdraviu prospešné.

Naozaj zo všetkých strán seniorky počúvali inštrukcie odo mňa. Sem i tam sa spolu vo dvojici rozprávali. Predsa je to prirodzené aj vzájomná komunikácia patrí k športu, najmä ak medzi sebou nesúťažíme. My predsa stále hľadáme priestor na to, aby sme sa vzájomne porozprávali. Samozrejme sme nakoniec prešli k sústredeniu sa na techniku nordic walking chôdze.

Ciele mali účastnícky jasne zadefinované, hneď na začiatku sa ma jedna dáma pýtala, či dáme dve kolá okolo jazera? Nuž aj keď myslím pozitívne, tento krát som vedela, že budem rada, ak stihneme jedno kolo. Účastníčky potrebujú viac času na to, aby dôležité inštrukcie pochopili hneď na začiatku. Netreba nič podceňovať. Ak sa človek na začiatku naučí správnu nordic walking techniku a správny postoj, do budúcna už by nemal nič pokaziť. Samozrejmosťou je ale pravidelný tréning, bez toho to nejde.

Radosť mali naozaj všetky účastnícky a ja s nimi, pretože ma nabili pozitívnou energiou, tým, že naozaj tento šport inak nazývaný aj severská chôdza robili so srdca a naozaj som cítila, že do toho dávajú maximum. Je dôležité podotknúť, že sa učíme celý život, v každom veku.

Čerešnička na záver ako inak prešli sme aj k téme voľného času, jedna seniorka mi prezradila, že pozerá netflix, ktorý jej vybavila vnučka. Bolo to veľmi milé, pretože naozaj stále ma môže niečo prekvapiť, dnes to bolo nové zistenie, že seniorky držia krok s mladými aj tým, že majú netflix. Klobúk dole. Ste super (poz. netflix je kanál, na ktorom vysielajú seriály v cudzích jazykoch a s titulkami).

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *