Prechádzka na Kamzík

V Novom roku 2020 sme pre Vás pripravili na úvod výlet na Kamzík. Vyrážame presne 9.1. vo štvrtok a stretávame sa o 10:00 hod. na konečnej trolejbusu na Kolibe (trolejbus č.203). Spolu so Silviou sa vydáme na prechádzku k drevenej rozhľadni pod Kamzíkom. Tešiť sa môžete na zaujímavú panorámu mesta, ktorej súčasťou je Bratislavský hrad, Slavín, most Apollo a široké centrum mesta. Naspäť do civilizácie zbehneme cez Ahojku a „skontrolujeme“ ako sa zmenila od nášho posledného výstupu – tentoraz pôjdeme ale cestou dole. Tento výlet nám zaberie cca 2,5 hodinky, podľa tempa, prevýšenie smerom do kopca nie je veľké, keďže si pomôžeme na začiatku trolejbusom, ak používate paličky, nezabudnite si ich pribaliť. Tešíme sa na všetkých turistov a turistky.

Ďaľšie články

Prechádzka v Horskom parku s výkladom – 2. časť

V spolupráci s pani Masarykovou sme pre Vás pripravili pokračovanie prechádzky v Horskom parku.  Tentokrát máme v pláne zavítať do Pruegerky (záhrady) a pôjdeme aj okolo Murmánskej výšiny – pamätníku obetiam Prvej svetovej vojny.

Šesť krokov ako zvíťaziť nad žltým bicyklom

Od septembra v Bratislave funguje nová služba Slovnaft BAjk – požičiavanie žltých bicyklov, za uvádzací poplatok jedno euro. Túto služby vnímame ako veľmi praktickú a využívanú, hlavne mladými ľuďmi. My sme sa pozreli na