Prednáškové doobedie o pohybe a duševnom zdraví

Milí priatelia, záleží nám na tom, aby ste mohli získať kvalitné informácie od odborníkov na rôzne témy. Rozhodli sme sa  pre Vás zorganizovať tri prednášky, ktoré budú obsahovať praktické informácie do každodenného života. Podujatie je určené pre seniorov a časti verejnosti. Prednášky budú obohatené aj o diskusiu s účastníkmi. Máte sa na čo tešiť. Bližšie informácie o podujatí: Dátum: 31.8. 2021 V čase od 9:00 hod.  do 12:00 hod. Miesto konania: Kultúrne stredisko Vajnorská 21, električková zastávka  s názvom Česká, električka č.4 link miesta:https://bit.ly/3sWPcpC Program prednášok 9:00 – 10:00 O pohybe ako prevencii voči ochoreniam (Alzheimer, Parkinson), prednášajúca: doc. MUDr. Barbara Ukropcová, PhD. 10:00 – 11:00 Ako zvládať vplyv pandémie na psychické a fyzické zdravie seniorov, prednášajúca: PhDr. Helena Grófová, PhD., externá spolupracovníčka Ligy za duševné zdravie 11:00 – 12:00 Prevencia ako nástroj zvládania úzkosti, depresie, stavov osamelosti – skúsenosti a odporúčania z praxe Linky dôvery Nezábudka, prednášajúca: Mgr. Monika Martinezová Dôvod realizácie prednášok vytvára príležitosť pre seniorov na socializáciu. Našim cieľom je nielen stretávanie sa seniorov ale aj ich vzdelávanie.  Ponúkame zaujímavé a pútavé prednášky zamerané na vyzdvihnutie prínosu pohybu. Rozhodli sme sa tiež aktuálne reagovať aj na dôležité témy súvisiace s pandémiou covid-19 a jeho vplyvom na psychické a fyzické zdravie seniorov. Dôležitou súčasťou programu je posledná prednáška, ktorá bude mať základ z praxe, dozviete sa o možnostiach riešenia zdravotných problémov, s ktorými sa denno denne stretáva riaditeľka Linky dôvery Nezábudka Mgr. Monika Martinezová. Vstup na podujatie je voľný. V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na tel.číslo: 0944 577 573 alebo na e-mail: seniorivpohybe.sk Tešíme sa na Vás Podujatie organizujeme v spolupráci s Mestskou časťou Bratislava- Nové Mesto. Za financovanie prednášok z projektov ďakujeme nadácii SPP a nadácii ZSE.

Ďaľšie články

Prechádzka v Horskom parku s výkladom – 2. časť

V spolupráci s pani Masarykovou sme pre Vás pripravili pokračovanie prechádzky v Horskom parku.  Tentokrát máme v pláne zavítať do Pruegerky (záhrady) a pôjdeme aj okolo Murmánskej výšiny – pamätníku obetiam Prvej svetovej vojny.

Šesť krokov ako zvíťaziť nad žltým bicyklom

Od septembra v Bratislave funguje nová služba Slovnaft BAjk – požičiavanie žltých bicyklov, za uvádzací poplatok jedno euro. Túto služby vnímame ako veľmi praktickú a využívanú, hlavne mladými ľuďmi. My sme sa pozreli na