Predsavzatia áno, alebo nie?

Je to až úsmevné sledovať ľudí ako si dávajú predsavzatia. Na jednej strane si v sebe budujú nádej, že tento rok budú cvičiť a tiež skončia s čokoládou. Na druhej strane som už dnes na vlastné oči odsledovala. Ako jednoducho človek podľahne čokoláde aj napriek predsavzatiu, ktoré si dal, ani nie pred 24 hodinami. Skúsme to krôčik po krôčiku rozobrať a analyzovať.

Motivácia

K predsavzatiam je potrebná motivácia. Každý zápasíme so svojimi nedostatkami a menšími chybičkami. Nikto nie je dokonalý, ten svet by ale inak vyzeral, že? Správne nastavenie motivácie, vymenovanie menších cieľov, ktoré si človek určí napríklad raz do mesiaca, môže spraviť zázraky. Príklad: Stále sa venujem vnúčatám a nemám potom čas na svoj osobný rozvoj. Odpoveď znie, naplánuj si aktivitu s kamarátkou, choď s ňou do kina. Vnúčatá majú predsa aj dedka.

Predsavzatia, áno ale po celý rok

To že sa zmení jedno číslo v dátume neznamená, že musíš aj ty hneď zmeniť  svoj život. Nový rok je síce fajn, možno pre lenivcov, ktorí na predsavzatia počas roka zabúdajú a čakajú na spásu v novom roku. No pokiaľ si nezačal s malými cieľmi zmeny v minulom roku, v tomto roku to budeš mať ťažšie. Každopádne držím palce, len nestrácaj dych a pre istotu si napíš plánovač aktivít. Aby sa nestalo to, že  v januári si kúpiš permanentku do fitka a vo februári už budeš hľadať výhovorky, prečo tam neísť.

Vo dvojici ?

Samozrejme, keď ste dvaja tak tá cesta do fitka je veselšia.  Môže sa to týkať aj iných aktivít, napríklad tréningu pamäti pre seniorov. Keď príde kamarátka, prídem zároveň aj ja. Skrátka už má človek v sebe záväzok, že na danú aktivitu by asi mal ísť, keď to už sľúbil druhej osobe. Niekomu vyhovuje spoločnosť, nájde sa určite aj druhá skupina ľudí, ktorá sa nechce na nikoho viazať a na výlet so Seniormi v pohybe o.z. ide na vlastnú päsť, veď určite tam bude ešte niekto s kým sa bude dať porozprávať.

Odmena

Logicky po motivácii by sme sa mali za úspešnú zmenu v našich životoch odmeniť. Či už pôjdeme na kávu alebo si uvaríme naozaj dobrú večeru. Vždy je dobré spraviť si radosť. Po každom mesiaci splnených predsavzatí je dobré mať na pamäti, že odmena nás motivuje zas k ďalším dobrým výsledok.

Podpora

Tiež by sme nemali zabudnúť poďakovať sa kamarátke s ktorou ste chodili na jogu, že je fajn, že to s vami vydržala aj keď ste to mali chuť hneď po prvej joge skončiť. Mať pri sebe ľudí, ktorí vás podporia počas plnenia vášho predsavzatia je na nezaplatenie. Preto nezabúdajme na to sa poďakovať ľuďom, ktorí nás podporujú aby sme sa posúvali ďalej. Na záver vás len chcem podporiť a povzbudiť, aby ste úspešne naplnili vaše predsavzatia, malé / veľké ciele, ktoré ste si určili. Je na každom z vás, či vytrváte a budete chcieť zmenu aj uskutočniť alebo to zostane len vo vašich nenaplnených prianiach v kalendári čierne na bielom.

Ďaľšie články

Prechádzka v Horskom parku s výkladom – 2. časť

V spolupráci s pani Masarykovou sme pre Vás pripravili pokračovanie prechádzky v Horskom parku.  Tentokrát máme v pláne zavítať do Pruegerky (záhrady) a pôjdeme aj okolo Murmánskej výšiny – pamätníku obetiam Prvej svetovej vojny.

Šesť krokov ako zvíťaziť nad žltým bicyklom

Od septembra v Bratislave funguje nová služba Slovnaft BAjk – požičiavanie žltých bicyklov, za uvádzací poplatok jedno euro. Túto služby vnímame ako veľmi praktickú a využívanú, hlavne mladými ľuďmi. My sme sa pozreli na