Ranná prechádzka s ornitológom Jánom Dobšovičom 29.04.

Milí priatelia, po úspešnom pozorovaní sov na Železnej studničke. Sme pre Vás tentokrát pripravili rannú prechádzku pozorovania vtáctva s ornitológom Jánom Dobšovičom. Spoznávanie vtáčích hlasov v lese na úpätí Malých Karpát patrí k obľúbeným aktivitám združenia. K dispozícii bude aj ďalekohlad. Možno sa nám podarí stretnúť pinku obyčajnú alebo červienku obyčajnú. Nechajme sa prekvapiť. Podrobnosti: Dátum prechádzky piatok 29.04. 2022 Čas stretnutia o 07:30 hod. Predpokladaný koniec prechádzky o 09:30 hod. Miesto stretnutia: Partizánska lúka na parkovisku, vyššie za Červeným mostom. Autobus č.43. Vstupné: dobrovoľné Článok z augusta minulého roka o prechádzke na Železnej studničke nájdete tu: https://blog.sme.sk/seniorivpohybe/spolocnost/co-sme-sa-dozvedeli-z-rannej-prechadzky-s-ornitologom Organizátorov z občianskeho združenia Seniori v pohybe môžete kontaktovať telefonicky na 0944 577 573, alebo e-mailom na info@seniorivpohybe.aweby.online V prípade nepriaznivého počasia pripravíme náhradný termín. Tešíme sa na Vás. Ďakujeme za podporu Nadácii ZSE.

Ďaľšie články

Prechádzka v Horskom parku s výkladom – 2. časť

V spolupráci s pani Masarykovou sme pre Vás pripravili pokračovanie prechádzky v Horskom parku.  Tentokrát máme v pláne zavítať do Pruegerky (záhrady) a pôjdeme aj okolo Murmánskej výšiny – pamätníku obetiam Prvej svetovej vojny.

Šesť krokov ako zvíťaziť nad žltým bicyklom

Od septembra v Bratislave funguje nová služba Slovnaft BAjk – požičiavanie žltých bicyklov, za uvádzací poplatok jedno euro. Túto služby vnímame ako veľmi praktickú a využívanú, hlavne mladými ľuďmi. My sme sa pozreli na