Rozprava o čokoláde

Po strečingu a športe nordic walking sa zrazu v kruhu na tráve ocitlo asi šesť senioriek, ktoré začali rozprávať o čokoláde. Takto veľmi nevinne začala rozprava o čokoláde. Bolo priam neuveriteľné sledovať ako taká sladká téma chytila všetky dámy za srdce. Spomeniem pár z nich, ako sa vyjadrili k danej téme. „Poznáte to, otvorím si čokoládu a namiesto kúska z nej, zjem nakoniec celú.“ Ostatné dámy len komentujú, že to dobre poznajú aj keď nájdu sa aj také, ktoré zjedia len polovicu z čokolády. Alebo si kúpia iný druh čokolády, ktorý je zabalený na menšie kúsky a tým sa vyhnú sladkému pokušeniu aspoň čiastočne. Hlavné je, že Vám chutí povie nakoniec jedna dáma. Prečo by si človek nedoprial čokoládu, keď si to organizmus pýta. Áno, áno, áno treba počúvať svoje telo. „Cukor nám dodáva energiu, treba len zvážiť, v akej forme a kvalite si ho doprajeme.“ Samozrejme všetky dámy poznajú, čo je prospešné pre organizmus. Zo všetkých strán predsa čítame informácie o zdravej výžive. Je to uhoľ pohľadu, všetko by malo byť vyvážené. Tým, že dámy idú na nordic walking aspoň na hodinu, spália niekoľko kalórii. Nuž a potom, keď si doprajú trocha čokolády, veď prečo si neosladiť život? Ako bolo už vyššie spomenuté všetko s mierou. Preto ak ste pri čítaní tohto článku dostali chuť na čokoládu, skúste si radšej zacvičiť. Potom si tú sladkú odmenu môžete dopriať s väčším pokojom bez toho, aby Vás čo i len napadlo ísť sa odvážiť a pozrieť sa na čísla váhy. Nordic walking pre seniorov organizujeme s inštruktorkou nordic walkingu každý piatok od 15:00 hod., okolo Štrkoveckého jazera v Bratislave. Pre viac informácií môžete kontaktovať OZ Seniori v pohybe na tel.čísle 0944 577 573.

Ďaľšie články

Prechádzka v Horskom parku s výkladom – 2. časť

V spolupráci s pani Masarykovou sme pre Vás pripravili pokračovanie prechádzky v Horskom parku.  Tentokrát máme v pláne zavítať do Pruegerky (záhrady) a pôjdeme aj okolo Murmánskej výšiny – pamätníku obetiam Prvej svetovej vojny.

Šesť krokov ako zvíťaziť nad žltým bicyklom

Od septembra v Bratislave funguje nová služba Slovnaft BAjk – požičiavanie žltých bicyklov, za uvádzací poplatok jedno euro. Túto služby vnímame ako veľmi praktickú a využívanú, hlavne mladými ľuďmi. My sme sa pozreli na