Výlet na Kačín

Vo februári chystáme výlet výnimočne v nedeľu – 16.2. – aj keď sa jedná o prvý víkend, kedy majú bratislavské deti prázdniny, veríme, že nie všetci budú prázdninovať, alebo strážiť a prejdú sa s nami zimným lesom. Samozrejme ak zoberiete aj vnúčatá, potešíme sa. 16.2. nedeľa o 10,00 sa stretneme pod červeným mostom (resp. pri parkoviskách, kde sa vyráža na Železnú studničku) – prejdeme cez les na Kačín (alternatíva návratu asfaltkou zbehnúť na Železnú studničku a odtiaľ sa vrátiť autobusom) a budeme pokračovať do Záhorskej Bystrice – na autobus č.37. Prejdeme po celej trase cca 11 km (kto pôjde len na Kačín – polovičná vzdialenosť) prevýšenie je mierne. Cesta nám zaberie cca 3 hodinky, podľa tempa – pôjdeme podľa najpomalších, preto ak ste zdatný turista, radšej sa viac prioblečte, aby vám nebolo zima. Ak používate paličky, nezabudnite pribaliť. Tešíme sa na všetkých turistov a turistky.

Ďaľšie články

Prechádzka v Horskom parku s výkladom – 2. časť

V spolupráci s pani Masarykovou sme pre Vás pripravili pokračovanie prechádzky v Horskom parku.  Tentokrát máme v pláne zavítať do Pruegerky (záhrady) a pôjdeme aj okolo Murmánskej výšiny – pamätníku obetiam Prvej svetovej vojny.

Šesť krokov ako zvíťaziť nad žltým bicyklom

Od septembra v Bratislave funguje nová služba Slovnaft BAjk – požičiavanie žltých bicyklov, za uvádzací poplatok jedno euro. Túto služby vnímame ako veľmi praktickú a využívanú, hlavne mladými ľuďmi. My sme sa pozreli na