Výlet vlakom – Komárno

Pripravujeme novinku – výlet vlakom do Komárna -, kde si urobíme celodenný program. Počas výletu Vás bude sprevádzať pani Marta, ktorá prišla s danou iniciatívou a nápadom. Spolu navštívime nádvorie Európy a v pláne máme tiež pozrieť si historickú pevnosť. Dátum : štvrtok 14.3.2019 Hlavnou organizátorkou výletu je pani Marta Bystrianska, v prípade otázok ju prosím kontaktujte na tel.číslo : 0949 557 523 Stretnutie všetkých je o 7:30 hod na Hlavnej stanici v Bratislave, v hale pred pokladňou RegioJet, je potrebné následne predložiť preukaz od ŽSR,aby ste mohli cestovať zdarma.  Odporúčame Vám kúpiť si spiatočný lístok „otvorený“. Pre informáciu plánujeme odchod vlakom späť o 17:43 hod. , cesta trvá 2 hodiny. Ak by niekto chcel odísť skôr y výletu samozrejme je to možné, prosíme Vás len aby ste to oznámili pani Marte včas, aby sme vedeli, keď sa niekto oddelí od skupinky. Program v Komárne : po príchode do Komárna sa prejdeme do centra mesta na námestie Európy. Potom nás čaká prechádzka k historickej pevnosti, kde je naplánovaná o 14:00 hod. prehliadka so sprievodcom. Odhadujeme prechádzku na 1,5 hodinu, záleží od tempa chôdze. Vstupné do Pevnosti je 2 €. Po prehliadke  plánujeme odchod vlakom do Bratislavy. Na výlet si prosím obujte túlavé, ale pohodlné topánky,prípadne aj pláštenku ak by bol dážď a pitný režim, hlavne dobrú náladu,aby sa nám výlet vydaril. Uvítam iniciatívu od účastníkov, ak budú vedieť nejaké zaujímavosti o meste Komárno a jeho okolí, aby sme sa mali o čom baviť a dozvedeli sa niečo nové. Teším sa na vás, nech sa nám výlet vydarí. Opatrujte sa v plnom zdraví sa uvidíme Marta B. Seniori v pohybe o.z.

Ďaľšie články

Prechádzka v Horskom parku s výkladom – 2. časť

V spolupráci s pani Masarykovou sme pre Vás pripravili pokračovanie prechádzky v Horskom parku.  Tentokrát máme v pláne zavítať do Pruegerky (záhrady) a pôjdeme aj okolo Murmánskej výšiny – pamätníku obetiam Prvej svetovej vojny.

Šesť krokov ako zvíťaziť nad žltým bicyklom

Od septembra v Bratislave funguje nová služba Slovnaft BAjk – požičiavanie žltých bicyklov, za uvádzací poplatok jedno euro. Túto služby vnímame ako veľmi praktickú a využívanú, hlavne mladými ľuďmi. My sme sa pozreli na