O nás

Image

Občianske združenie Seniori v pohybe


Seniori v pohybe je občianske združenie, ktoré vzniklo v lete v roku 2018. Časom sa personálne kapacity v organizácii menili, na základe priorít a samozrejme nášho voľného času. Aktívny a kvalitný program sa nám podarilo organizovať štyri roky bedzodplatne aj na základe dobrovoľnej práci zakladateľky Evky. Po získaní pozitívnych príkladoch dobrej praxe v pro-seniorskej organizácie Elpida v Prahe v roku 2022 sme prehodnotili nastavenie a fungovanie organizácie.

Vážime si našu prácu pre zraniteľnú pro-seniorskú komunitu a záleží nám na kvalite, nie na kvantite ponuky programu. Dobrovoľnú činnosť v organizácii aktuálne dávame do rúk dobrovoľníčiek senioriek - Dáši a Jarky. Náš tím sa snaží získať podporu na činnosť a fungovanie písaním projektov, príspevkami od darcov a z asignácie 2% daní.


Náš tím

Dáša
Dášadobrovoľníčka
S láskou k horám s úsmevom na tvári rada sprevádza seniorov v Rači a okolí. Srdcom k drotárstvu má náš obdiv a teší nás, že okrem krokových výziev si trúfne aj na praktickú podporu pri pohybovom kurze (sm-systém).
Ivka
Ivkaštatutárka a programová koordinátorka
Spravodlivosť a kompetentnosť sú charakteristické črty, na ktorých jej záleží. Váži si pozitívne naladených ľudí a lektorov kurzov, ktorí dodržiavajú etické pravidlá.
Katka
Katkasocial media guru
Nový vánok a praktické skúsenosti z marketingu. Vážime si, že Katka pomáha združeniu v radách a tipoch na zlepšenie externej komunikácie organizácie. Korekcia newslettrov nie je pre ňu žiaden problém.
Evka
EvkaPR manažérka a fundraiserka
Seniorský svet je tým, čím žije od roku 2018. Uvedomuje si, že populácia na Slovensku starne a chce dosiahnuť to, aby seniorky a seniori (60+) mali plnohodnotnú a aktívnu starobu.
Jarka
Jarkadobrovoľníčka
Zanietenosť a zmysel pre stretávanie sa komunity "seniorov v pohybe." Záleží jej na sile komunity a sama prišla napríklad s nápadom zorganizovať cvičenie (jógu) na stoličkách pre seniorov v Krasňanoch.

Spolupracujeme

Projektoví partneri

Magistrát
BSK
Ministerstvo kultúry
Nadácia mesta Bratislavy
Nadácia Henkel Slovensko
Nadácia Pontis
EPH
Nadácia ZSE

Firemní partneri

Tomra

logo biele 768x314


Naším cieľom je rozšíriť aktivity pre seniorov, ktoré budú spojené s pohybom a aktívnou starobou.

facebookinstagram

Populárne linky

Prispieť

Ďakujeme za ochotu podporiť našu činnosť. Vďaka vašej podpore dokážeme robiť veci lepšie.

 

prispiet

Máte otázku? Napíšte nám

 

 

kontaktovat

prispiet